Sayın Ziyaretçimiz,

Web sitemizin faydalı olabilmesi, sesimizi duyurabilmemize, bu da üyelerimizin artmasına bağlı. Sizden ricamız, sitemizin varlığını duyurmakta bize yardımcı olmanız.

Şahsi ilişkileriniz ve tanışıklıklarınız sayesinde ulaşma imkanınız olan basın organlarına basın bildirimizi, üyesi olduğunuz mail gruplarına ise yandaki e-mail metnini yollayarak sitemizden bahsetmenizi diliyoruz.

Yardımlarınız için şimdiden en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Boşanan Babalar Platformu Üyeleri

 

Boşanmış Babaların oluşturduğu ve giderek büyüyen bir platform kuruldu. Web adresi, www.bosanmisbabalar.com.

Bu platformun üyeleri, kendilerini şöyle tanımlıyorlar: "Biz çocuklarını çok seven, eşinden boşanmış veya boşanma sürecinde olan babalarız. Bazılarımızın eski eşi çocuğumuz ile görüşmemizi engelliyor. Bazılarımızınki çocuğumuz ile ilişkimizi zedelemeye çalışıyor. Kimimiz mahkeme kararlarındaki çok yanlı ve baba aleyhine hükümlerin mağduru. Kimimiz ise maalesef bunların hepsini bir arada yaşıyor. Ama hepimiz, EŞTEN BOŞANMANIN, BABALIKTAN BOŞANMAK OLMADIĞINI düşünüyoruz ve bunu savunuyoruz. Hepimiz, çocuklarımızın anne sevgisi kadar baba sevgisine ve ilgisine ihtiyacı olduğunu, çocuklarımızın bu HAKKININ asla engellenmemesi gerektiğini düşünüyoruz. HEPİMİZ, ÇOCUKLARIMIZIN ÇOK İYİ YETİŞMESİNİ İSTİYORUZ."

Bu oluşumu ve amaçlarını ise özetle şöyle anlatıyorlar: "Burası, boşanmış babaların bilgi, tecrübe ve görüşlerini paylaşabileceği, çocuklarının, kendilerinin (ve eski eşlerinin) yaşam kalitelerini arttırmak yönünde karşılarına çıkan soru ve sorunlara cevap bulabileceği bir platform. Hedefimiz, hukuk sistemimiz ve/veya boşandığı eşi tarafından haksızlığa uğrayan, bu yüzden çocuğunun zarar görmekte olduğunu düşünen babaların bir araya gelerek gerekli düzenlemelerin yapılması yönünde sesini duyurması."

İlgilenen arkadaşlara duyurmak istedim.