Sayın Yetkili;

Kurmuş olduğunuz boşanmış babalar paylaşım platformu ile ilgili hissiyatım, niyet ve taleplerimi aşağıda aktarmaya çalıştım. Bu platformdaki bir çok kişi ile aynı acıları paylaşan bir baba olarak şimdiden göstereceğiniz ilgiye teşekkür eder, saygılar sunarım.

 

Volkan Çubukçu

 

ManArt Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

 

Cep: 0.532.377 31 41

 

 

AYNI ACILARI BEN DE YAŞADIM

 

Bundan 10 yıl önce eşimle yollarımızı ayırmaya karar verdiğimizde, daha doğrusunu söylemek gerekirse o karar verdiğinde, 9 yaşındaki oğlumun velayeti için Sophie’nin Seçimi gibi insanın ruhunu paramparça eden bir seçimle karşı karşıya kalmıştım.

Filmi izlememiş olabileceğiniz varsayımı ile kısa bir açıklama yapmak isterim :

Meryl Streep’in Sophie rolüyle oskar aldığı film, 2.Dünya Savaşı sırasında Nazilerin baskısı ile iki çocuğundan birini kendi kararı ile ölüme göndermek zorunda kalan bir annenin bu seçim anını ve daha sonraki yıllarda, olayın üzerinde bıraktığı etkiyle sürdürmeye çalıştığı dramatik yaşamı ve sonu aktarmaya çalışır.

Sophie bu zor kararı diğer çocuğunu yaşatmak amacıyla almıştı ben de oğlumun velayeti söz konusu olduğunda, ya onun türlü yıpranmalara maruz kalarak çocukluk günlerinin elinden kayıp gitmesine neden olacak bir hukuk savaşına girişecek ya da, …………………..!!!!

Tabii ki içindeki duyguların anlatılamayacak kadar derin olduğunu düşündüğüm için boş bıraktığım ikinci yolu seçmek zorunda kaldım

Kadın ya da erkek olsun, yaşamda kabul edilmesi en zor deneyimlerden biri, tüm nüansları ile  Tanrının size yaşa diye verdiği bir haktan durumlar ya da koşullar öyle emrediyor diye kendi isteğiniz dışında feragat etmektir. Bu durumda yapılacak iki şey ya ilahi adaletin tecellisini beklemek, ya da mücadele etmektir.

Ben de aynı akıbete uğramış ve çeşitli olumsuzluklarla tek başıma mücadele ederek benden koparılmış babalık haklarımı kağıt üzerinde olmasa da fiiliyatta geri almayı başarabilmiş bir baba olarak ortaya koyduğunuz bu çabayı ve paylaşım ortamını büyük bir saygı ve takdirle karşılıyor ve sizlerle bir araya gelerek bu konuda ortaya koyabileceğim her türlü kişisel çabanın taahhüdünü şimdiden vermek istiyorum.

Gerek 25 senedir yapmakta olduğum yetişkin eğitimciliğinin itkisiyle, gerekse yaşadığım ve halen yaşamakta olduğum zorlu sürecin tesiriyle son yıllarda kişisel gelişim tabanlı ve yurt dışı kaynaklı bir çok eğitim aldım. Bunlardan biri de dünyaca ünlü CTI ( Coaching Training Institute ) ın yaşam koçluğu eğitimleridir ve halen profesyonel yaşamım için de yararlandığım bir kaynaktır.

Eğer arzu ederseniz bu platformda yer alan ve yaşadığı acılarda kendisine yol arkadaşlığı edecek koçluk hizmeti almak isteyen üyelerinize herhangi bir ücret talep etmeksizin koçluk desteği verebilirim. Benimle aynı eğitimlerden geçen bir grup yaşam koçu arkadaşımla bunu bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürütebilir ya da diğer bir çok konuda yardımcı olabilirim.

Bu maili kime hitaben yazdığımı ve kim tarafından okunacağını bilmiyorum ama lütfen beni arayın, yazın bir araya gelelim ve detaylı konuşalım.

Bu platformda vereceğim her çabanın veya yardımın bana da sağlayacağı manevi huzur ve tatmini göz ardı etmeyeceğinizi umar, saygılar sunarım.

 

A.Volkan ÇUBUKÇU